טיפים לשימושכם

איך להתמודד עם לחץ?
כאב גרון

 כאב גרון

* להמיס כפית מלאה מלח בכוס מים פושרים, לגרגר (כמות לא גדולה) את המים בגרון מספר שניות, ולהוציאם מהפה. ניתן לחזור על פעולה זו מספר פעמים. אפשר לעשות זאת מספר פעמים ביום.

* כל חצי שעה לשתות כחצי כף לימון סחוט

נפיחות/גזים בבטן

נפיחות/ גזים בבטן

* זרעי קימל ידועים ביעילותם בספיחת גזים. ניתן לטחון את הזרעים של הקימל ולערבב כפית קימל טחון עם חצי כוס מים ולשתות

* פרוביוטיקה – תוסף תזונה - החיידקים הטובים של מערכת העיכול אשר מסייעים לפעולת מעיים תקינה ומפחיתים גזים. מומלץ לקחת 1-2 כמוסות ביום.

טיפול ראשוני בכוויות

טיפול ראשוני בכוויות

* ניתן להניח בעדינות ובזהירות חצי בצל טרי על מקום הכוויה, או לטפטף עליה את "מיץ הבצל". 
* ניתן לקרר את המקום באמצעות שקית עם קרח על מנת להקל על הכאב.
ניתן למרוח על האיזור ג'ל אלוורה

דלקות עיניים

דלקות עיניים

לחלוט 2 שקיות תה רגיל/קמומיל בחצי כוס מים רותחים. להמתין שהמים יתקררו, וכשהם פושרים (לאחר שמוודאים זאת היטב),לטבול צמר גפן, ולשטוף את העיניים בחליטה.

רגישות בחניכיים/
אפטות בפה

רגישות בחניכיים / אפטות בפה

להמיס כפית מלאה מלח בכוס מים פושרים, לגרגר (כמות לא גדולה) את המים בפה מספר שניות, ולהוציאם מהפה. ניתן לחזור על פעולה זו מספר פעמים. אפשר לעשות זאת מספר פעמים ביום.

כאב ראש

כאב ראש

ניתן לקשור מטפחת / צעיף/ מגבת מסביב לראש באזור הרקות והמצח, ולהניח בין המטפחת לרקות (בשני צידי הראש) חצי תפוח אדמה כשחלקו הפנימי (זה שללא הקליפה) מופנה כלפי הרקות

דלקות בדרכי השתן

         דלקות בדרכי השתן

* חשוב לשמור על היגיינה נכונה, מכיוון שאחד הגורמים העיקריים להופעת הדלקת הוא נדידת חיידקים מאזור פי הטבעת לנרתיק. מדובר לא רק ברחצה, אלא גם בניגוב יסודי של פי הטבעת לאחר כל יציאה, ונשים צריכות להקפיד על ניגוב הצואה לא לעבר הנרתיק אלא בכיוון ההפוך.

* ניתן ליטול כמוסות של חמוציות/לשתות מיץ חמוציות – החמוציות מכילות מרכיב המונע מהחיידק להידבק אל דפנות השלפוחית ועל ידי כך מסייע למנוע זיהום, כמו כן הן מחמיצות את השתן, דבר שמקשה על צמיחת החיידקים בו.

* יש לרוקן את השלפוחית לאחר קיום יחסי מין.

* לשתות כ-3 ליטר מים בזמן הדלקת- שתיית הנוזלים גורמת ליצירת שתן ולזרימה מוגברת של השתן ובכך מנקה את דרכי השתן ומונעת הצטברות של חיידקים בדרכי השתן.

* בזמן דלקת אפשר להרתיח עלי פטרוזיליה ולשתות את המים- הפטרוזיליה משתנת, ו/או להרתיח שערות תירס ולשתות את המים – גם שערות התירס משתנות, ובנוסף הן מכילות מרכיב בשם ארבוטין הפעיל כנגד חיידק ה E.COLI, שהרבה פעמים גורם לדלקת.

* שום- לשום פעילות אנטי דלקתית ואנטי בקטריאלית רחבה. ניתן לאכול 4 שיני שום ביום.

* לנשים שלקחו/לוקחות אנטיביוטיקה – חשוב מאוד לבלוע כמוסות של פרוביוטיקה/ אסידופולס פעמיים ביום, על מנת לחזק את אוכלוסיית החיידקים הטובים בגוף. במצב שמתפתחת פטרייה בנרתיק בעקבות השימוש באנטיביוטיקה, אפשר בנוסף להחדיר כמוסה של פרוביוטיקה/ אסידופולוס ישירות לנרתיק, לפני השינה.

הטיפים שבאתר הינם לצורך אינפורמציה בלבד, ואינם בגדר עצה רפואית או תחליף להתייעצות עם מומחה
 .Image courtesy of David Castillo Dominici, Ohmega1982