אלרגיה - אפשר לצאת מזה!

 

מהי אלרגיה?

אלרגיה היא תגובה מוגזמת, מוגברת ומיותרת של מערכת החיסון
בעת חשיפה לגורם כלשהו.
אלרגן הינו כל חומר שהגוף מתייחס אליו כלא רצוי או כמסוכן
(לדוגמא: מוצרי חלב, אבק, אבקני פרחים, חומרי ניקוי וכדומה) . 

 

כיצד ניתן לאבחן אלרגיות בשיטת אייפק?

שיטת אייפק מאפשרת אבחון ואיתור מהיר, מדויק וממוקד לאלרגיות,

באמצעות מבדק השרירים.
 

כיצד ניתן לטפל באלרגיות בשיטת אייפק?

בטיפול בשיטת אייפק אנו משנים את "הזיכרון השלילי" של הגוף לאלרגן (הגורם לאלרגיה) על מנת שלא יגיב עוד בעתיד, לגורם שטופל, וזאת באמצעות טיפול אנרגטי עדין וללא כאבים.
 

באילו אלרגיות ניתן לטפל בשיטת אייפק?

חלב ומוצריו, אבק, קרדית אבק הבית, קדחת השחת, שינויי מזג אוויר, חילופי עונות, פריחה, אבקנים, בעלי חיים, עקיצות, מזונות שונים, דגים, עוף, ביצים, בשר, תירס, פירות וירקות, סוכרים, בוטנים, מים, נוזלי הגוף, כימיקלים, חומרי ניקוי, לטקס, בדים, ריחות, בשמים, מתכות, ניקל ועוד.

כיצד נוצרת אלרגיה?

1) הגורם התורשתי - תינוקות רבים נולדים עם אלרגיות או עם נטייה לאלרגיות.

כ-70% מהתינוקות שנולדים לשני הורים הסובלים מאלרגיה, יסבלו גם הם, ככל הנראה, מתופעות אלרגיות. אולם, אם רק אחד מההורים סובל מאלרגיה, הסיכוי לכך שגם התינוק יהיה אלרגי, יורד לכ-50%. במקרים רבים התינוק יהיה אלרגי לאותם חומרים שהאם, האב, או שניהם אלרגים אליהם.

עם זאת, יתכן שתינוק יוולד להורים אלרגים, ולא יפתח תגובות אלרגיות במשך שנים רבות, ואפילו כל חייו, אך בהחלט יכול להיות שעובר יפתח רגישות או אלרגיה "משלו" כבר בשלב העוברות ויגיח לעולם כשהוא מצוייד בה.

2) אלרגיה על רקע נפשי - אלרגיות על רקע נפשי הן נפוצות ביותר אך אינן מצביעות בהכרח על בעיות נפשיות. אלרגיה שכזו יכולה להיווצר כאשר תת המודע שלנו קושר בין טראומה או חוויה קשה ובלתי נעימה לבין גורם כלשהו שנכח בסיטואציה הזו, לדוגמא - ריח, אדם מסויים, חפץ, מזון מסויים.

3) חשיפת יתר למזון כלשהו - אכילת יתר של מזון או של סוג מזון מסויים, עלולה לגרום לרגישות / לאלרגיה לאותו מזון ולעורר תגובה אלרגית, כגון בחילה, פריחה וכו'.

4) חשיפת יתר לאלרגן - חשיפה רבה ומוגזמת לגורם מסויים (מזון / אבק / גורמים סביבתיים וכו'), עלולה לגרום להתפתחות של רגישות / אלרגיה לאותו גורם. הכמות המופרזת של החומר אליו נחשף הגוף, או חשיפת יתר, מעוררת תגובה אלרגית.


 

 

 

 

מטופלים מספרים: